Dzieciaki z PP4 dokarmiają zwierzęta leśne!

11 lutego obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Dokarmiania Zwierząt Leśnych. Nasze przedszkole w trosce o potrzeby dziko żyjących, czterokopytnych i skrzydlatych przyjaciół włączyło się w tę ważną i potrzebną akcję.

13 lutego wszytskie dzieci przyszły do przedszkola z różnymi smakołykami. Królowała marchewka i jabłka, a niektórzy przynieśli ze sobą ziarna, nie zapominając o dzikich ptakach. Świetnie przygotowani i ubrani wyruszyliśmy na podbój zimowego lasu. Dzieci z zainteresowaniem podziwiały krajobraz i zadawały pytania:
- Co zimą dzieje się w lesie?
-Jak zwierzęta radzą sobie ze zdobywaniem pokarmu?
- Co zimą robią leśnicy?
Przedszkolaki poznały wskazówki jak poprawnie dokarmiać zwierzęta, poznały listę naturalnych produktów, któymi się żywią, a także zwyczaje i potrzeby zwierząt leśnych. Przygotowany przez nas pokarm starannie rozłożyliśmy i mamy nadzieję, że zwierzęta szybko go znajdą i będą zajadać ze smakiem.

Zachęcamy wszystkich do wycieczek i spacerów zimową porą, a naszym Rodzicom dziękujemy za przygotowanie przysmaków dla sarenek, dzików, ptaków i innych mieszkańców lasu.