FOTORELACJE Z DZIAŁAŃ INNOWACYJNYCH ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAKŁADCE NASZE GRUPY

Innowacje

„Poszukiwacze drogi – poznajemy podsatwy kodowania i programowania” – innowacja pedagogiczna autorstwa Agnieszki Gierdal

Realizowana w grupie IV

Innowacja ta skierowana jest do grupy IV – 5, 6 – latków. Głównym celem innowacji jest wdrożenie dzieci do nauki kodowania i programowania wykorzystując m.in. sprzęt multimedialny. W czasie zajęć będzie wykorzystywana gra edukacyjna „Scottie go! Edu”.

Poprzez te zajęcia dzieci opanują tworzenie podstawowych kontrukcji programistycznych, nauczą się logicznego myślenia, pracy w zespole oraz bezpiecznego korzystania z urządzeń cyfrowych.

Dzieci poprzez działania zdobywają doświadczenia, wiedzę oraz umiejętności wprowadzające je na wczesnym etapie edukacyjnym w świat cyfrowy.

Efekty wdrożenia innowacji:

• Dzieci otrzymają narzędzia pozwalające odnaleźć się w świecie nowoczesnych technologii.
  • Nauczą się analitycznego myślenia i odwagi w rozwiązywaniu problemów
  • Dzieci rozwiną swoją kreatywność, gdyż każdy problem ma wiele rozwiązań.
  • Rozwiną umiejętności planowania i logicznego myślenia