W piątek 3 marca 2023 roku w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty edukacyjne z DRUKARKI 3D, które pozwoliły dzieciom rozwinąć wyobraźnię przestrzenną.
Celem warsztatów
było zapoznanie dzieci z możliwościami nowoczesnych technologii oraz pokazanie praktycznego przykładu zastosowania robotyki.
Przedszkolaki dowiedziały się, co można wytworzyć za pomocą różnego rodzaju drukarek – począwszy od małych elementów i prototypów, skończywszy na skomplikowanych konstrukcjach, a nawet domach. Przez cały czas trwania zajęć, dzieci pilnie obserwowały pracę drukarek 3D, każdy uczestnik mógł z bliska przyjrzeć się w jaki sposób powstają drukowane modele trójwymiarowe.
Każda z grup otrzymała gotowe wytwory, które z całą pewnością mogą posłużyć do różnych zabaw.