Nauka przez zabaę to u nas podstawa. Zabawy sensoryczne aktywizują wiele zmysłów. Tym razem królem naszych zajęć był ugotowany makaron. Zabarwiony makaron, mimo że kusił tęczowymi barwami, dla niektórych dzieci okazał się zbyt lepki i oślizgły. Dopiero po osowjeniu się z nim, przyniósł wiele radości.

Na początku dzieci miały za zadanie dotykać makaron rękam, następnie za pomocą szczypiec ,,łowiły" makaron na talerzyk, by póżniej stworzyć swój własny ,, makaronowy obraz". Podczas tworzenia obrazów można było zobaczyć wielkie skupienie na twarzy dzieci , a także usłyszeć ciszę :)

Zabawa przyniosła wiele doznań zmysłowych, przede wszystki  stymulowaliśmy zmysł dotyku, wzroku a także rozwijaliśmy motorykę małą i kreatywność.