Jak co roku we wrześniu w grupach przedszkolnych prowadzone są zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego też 21.09.2023 grupy IV i V udały się na pieszą wycieczkę do „Miasteczka ruchu drogowego” obok kompleksu boisk ORLIK. Jej celem było przede wszystkim utrwalenie zasad prawidłowego poruszania się w kolumnie, poznanie wybranych znaków drogowych oraz przechodzenie przez ulicę. Swoją wiedzę dzieci mogły sprawdzić w „Miasteczku ruchu drogowego”, gdzie ćwiczyły bezpieczne przechodzenie po pasach, poznały zasady bezpiecznego korzystania z hulajnóg i rowerków. Zdobyły wiedzę na temat znaczenia stosowania elementów i kamizelek odblaskowych, w celu zwiększenia widoczności wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dla utrwalenia wiedzy o podstawowych zasadach ruchu drogowego wykorzystałyśmy również literaturę dziecięcą.  Dzieci wysłuchały opowiadanie Barbary Ciemskiej „Przez ulicę”. Dzięki przystąpieniu do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa mogłyśmy wzbogacić przedszkolną biblioteczkę o wartościowe pozycje z literatury dziecięcej, w tym również książeczki edukacyjne, które  w ciekawej formie przekazują przedszkolakom wiedzę z zakresu wychowania komunikacyjnego.

Zabawy ruchowe i praktyczne ćwiczenia w „Miasteczku drogowym” były ogromnym przeżyciem dla dzieci. Z wielką radością i zainteresowaniem brały udział we wszystkich proponowanych zabawach. Zdobyta wiedza na pewno wpłynie na bezpieczne zachowanie się dzieci w ruchu drogowym.