Dzieci są bardzo ciekawe świata i interesują się przyrodą. Chętnie obserwują i zadają wiele dociekliwych pytań na temat środowiska naturalnego. Bardzo dobrym uzupełnieniem wszystkich plenerowych obserwacji są książki przyrodnicze, które w prosty sposób wyjaśniają różne zjawiska na Ziemi. 16 listopada w grupie II odbyło się spotkanie czytelnicze pod hasłem „Wędrówka srebrnej kropelki”. Dzieci słuchały opowiadania Heleny Bechlerowej „Jedna srebrna kropla”, które czytała Pani Marta Kosowska, mama Olka. Piękne czytanie zachęciło dzieci do uważnego słuchania, a przygody srebrnej kropelki pomogły zapoznać małych słuchaczy ze zjawiskiem powstawania deszczu. Na naszym spotkaniu nie zabrakło również „deszczowych” zabaw ruchowych z wykorzystaniem woreczków foliowych, zabaw matematycznych oraz tanecznych przy piosence „Zła pogoda”.  Z dużym zaangażowaniem dzieci wykonały także pracę plastyczną, tworząc „Deszczowego ludzika”. Spotkanie to dało wszystkim uczestnikom wiele radości i zadowolenia. Nasi mali czytelnicy mieli okazję odkryć ciekawą tajemnicę przyrody i znaleźć odpowiedź na pytanie – Dlaczego pada deszcz?

Serdecznie dziękujemy mamie Olka za spędzony z nami czas i piękne czytanie.

Zapraszamy ponownie!