Świat emocji dziecka jest barwna i żywiołową kraina. Ważne jest, aby dziecko nabywało doświadczenia i umiało sobie poradzić ze złymi emocjami, wierzyło w siebie, potrafiło poradzić sobie z niepowodzeniami, z chwilowym odraczaniem swoich potrzeb. Nie unikało podejmowania trudniejszych zadań i umiało dostosować się do powszechnie panujących zasad i norm. Sprzyjającą formą poznawania i zrozumienia świata emocji jest spotkanie z bajką terapeutyczną. Jedną z najczęściej poruszanych emocji w zbiorach bajek terapeutycznych jest lęk. W związku z tym 6 października grupę IV odwiedziła Pani psycholog Magdalena Alenowicz, która zaprosiła nas do wysłuchania „Bajki o lęku” Agnieszki Jucewicz. Dzieci były bardzo zainteresowane przygodami małego Lęku. Poznały sposoby radzenia sobie z trudnymi odczuciami. Nazywały i wskazywały różne emocje. Najciekawsza była rozmowa z dziećmi na temat przeżywanych uczuć.

Korzyści płynące z czytania dzieciom książek o emocjach trudno przecenić. Są one wspaniałym narzędziem do pracy z dzieckiem w przedszkolu.