W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dzieci z grupy IV udały się  22 września na zajęcia biblioteczne do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej Dla Dzieci i Młodzieży w Ozimku. Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem wysłuchały bajki czytanej przez Panią bibliotekarkę  pt: „O Borsuku, który na cały świat się obraził”. Dodatkową atrakcją było przedstawienie tej bajki obrazkowej w teatrzyku Kamishibai, gdzie czytany tekst prezentowany jest na kolorowych ilustracjach. Bajka, której głównym bohaterem był borsuk pozwoliła wprowadzić słuchaczy w świat dziecięcych przyjaźni, które tak jak w życiu dorosłych bywają czasami poddane trudnej próbie. Postacie przedstawione w bajce wyraziście prezentowały różne emocje. Było to pretekstem do rozmów i zabaw w nazywanie i rozpoznawanie  emocji. Szczególnie ciekawa była dyskusja na temat – jak sobie radzić z obrażaniem się.

Kamishibai to wspaniałe narzędzie do zainteresowania dzieci książką i rozwijania czytelnictwa. Czytanie dzieciom od najmłodszych lat rozbudza ich ciekawość świata, pomaga zrozumieć siebie i innych oraz wyrabia nawyk czytania na przyszłość.