4 października 2023 r. przedszkolaki z grupy V  udały się do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej Dla Dzieci i Młodzieży w Ozimku na lekcję biblioteczną. Ku miłemu zaskoczeniu, wiele dzieci to stali bywalcy biblioteki, już dobrze znani Paniom bibliotekarkom.

Podczas spotkania dzieci wysłuchały bajki pt. „Stella i Pikuś – mądra woda”. Po przeczytaniu przeprowadzono z dziećmi krótką rozmowę na temat korzyści oraz znaczenia wody dla ludzi, roślin i zwierząt. Wspólna rozmowa uświadomiła przedszkolakom, że nie każdy ma wodę, że należy ją szanować i cenić. Następnie dzieci wzięły udział w zabawie ruchowej podczas której zamieniły się w rybki, które musiały ukryć się przed groźnym rekinem. Zwieńczeniem zajęć było odnalezienie i pokolorowanie tych obrazków które potrzebują wody, aby funkcjonować.

Przedszkolaki obejrzały również wystawę ilustracji Józefa Wilkonia, jednego z najbardziej znanych i cenionych polskich ilustratorów książek dla dzieci i dorosłych. Na wystawie można podziwiać zbiór ilustracji pochodzących z książek przeznaczonych dla młodszych czytelników: „Kocie ścieżki”, „Ruda”, „Wilczek”.