17.11.2023 w Przedszkolu Publicznym Nr 4 w Ozimku odbyła się prelekcja dla Rodziców dotycząca „Wpływu czytania książek na rozwój dzieci" Prelekcję wygłosiła Pani Jolanta Rogowska, kierownik Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Ozimku.

Pogadanka skierowana do rodziców zachęcała ich do głośnego i systematycznego (codziennego) czytania swoim dzieciom, najlepiej już od kołyski. Chodzi o to, aby nie przegapić okresu w rozwoju dziecka, kiedy można uczestniczyć w jego pierwszych kontaktach z literaturą. Omówione zostały m.in. zalety czytania wpływające na rozwój osobowości dzieci. Ponadto została zaakcentowana wartość terapeutyczna książki, istotna w pokonywaniu różnego rodzaju problemów dnia codziennego. W głównej mierze podkreślono ogromną rolę rodziny w kształtowaniu kultury czytelniczej młodych ludzi oraz tworzeniu właściwego klimatu do obcowania z książką. Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom i zachęcajmy je do czytania!