Wiele emocji co roku w środowisku przedszkolnym budzi ważne wydarzenie, a jest to - „Pasowania na Przedszkolaka”. Ta wyjątkowa uroczystość odbyła się w tym roku szkolnym ósmego i dziewiątego listopada, w dwóch grupach naszych najmłodszych przedszkolaków.  Dzieci w odświętnych strojach, w obecności licznie zgromadzonych Rodziców, odważnie prezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Wspaniale poradziły sobie z grą na instrumentach perkusyjnych, tworząc akompaniament do utworów muzycznych. Dla większości małych artystów był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpiło ślubowanie, podczas, którego nasi kandydaci przyrzekali mieć zawsze uśmiechniętą buzię, zgodnie bawić się zabawkami i być dobrymi kolegami. Następnie, zgodnie z tradycją, Pani dyrektor Ewa Dziemba dokonała pasowania przy użyciu dużej, czerwonej kredki, wypowiadając formułkę – „Pasuję cię na przedszkolaka”. Na znak przyjęcia dziecka do grona przedszkolaków, każdy otrzymał dyplom pasowania i miły upominek.  Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla Rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

Gratulujemy naszym nowo pasowanym przedszkolakom.

Życzymy Wam zadowolenia i radości na każdy dzień pobytu w przedszkolu

K. Helman