POKAZ EKSPERYMENTÓW Z UŻYCIEM SUCHEGO LODU W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 4 W OZIMKU.

28 lutego 2023 r. w naszym przedszkolu odbył się pokaz eksperymentów z użyciem suchego lodu. W tym dniu dzieci zamieniły się w małych naukowców i obserwowały, a także miały możliwość przeprowadzać niezwykłe doświadczenia z wykorzystaniem suchego lodu. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się:

- Co to jest suchy lód i jakie ma właściwości?

- Dlaczego nazywamy go suchym?

- Jaka jest jego temperatura?

-Czy suchy lód może ugasić pożar?

Eksperymenty z suchym lodem cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, szczególnie gdy uniosła się czarodziejska „mgła, lub gdy czajnik bez zagotowanej wody zaczął gwizdać. Podczas pokazu dzieci miały możliwość, nadmuchać balon bez użycia ust, chętne osoby stworzyły „lodowe” bańki mydlane, które można było trzymać w rękach.
        Niezwykłe eksperymenty prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów z Uniwersytetu Rozwoju pozwoliły dzieciom spróbować lodowego soku malinowego, który po dodaniu suchego lodu zrobił się gazowany, natomiast nie zmienił smaku.
Przedszkolaki były również zaciekawione tym, że suchy lód potrafi ugasić ogień.
        Emocjom nie było końca! Metody stosowane podczas pokazu aktywizowały dzieci i stymulowały ich zmysły. Prezentowane doświadczenia były niezwykle spektakularne i doskonale przedstawiły rozmaite zjawiska fizyczne i chemiczne. To idealna metoda nauki poprzez zabawę. Przedstawione eksperymenty sprawiały dzieciom ogromną radość i na długo zapadły w ich pamięci, a także wzbudziły ogromne zainteresowanie. Dzieci były niezwykle podekscytowane i do końca dnia dzieliły się swoimi przeżyciami.